Budynek na kampusie głównym Uniwersytetu Warszawskiego

Projektowany na górnym dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego budynek ma być miejscem lokalizacji jednostek odpowiedzialnych za rozwój współpracy międzynarodowej w zakresie badań oraz punktem pierwszego kontaktu studentów z zagranicy z warszawską uczelnią. Oprócz sal konferencyjnych i pomieszczeń biurowych na piętrach, w budynku (pod dziedzińcem) przewidzieliśmy wielofunkcyjną salę prelekcyjną.

Z uwagi na charakter miejsca i historyczną zabudowę sąsiednią zdecydowaliśmy się zaprojektować powściągliwy budynek, który rytmem swojej elewacji oraz proporcjami otworów nawiązuje do budynków istniejących, jednocześnie stanowiąc dla nich tło. Skala budynku i prostota użytych materiałów elewacyjnych uwypukla wartość historycznego sąsiedztwa. Wejście do nowego budynku umieszczono na osi przeciwległego pałacu Tyszkiewiczów- Potockich.

Górny i dolny dziedziniec Uniwersytetu połączyliśmy terenowymi schodami, które oprócz funkcji komunikacyjnej, będą stanowiły miejsce spotkań i integracji studentów. Punktem węzłowym między projektowaną a istniejącą zabudową jest klomb, który uzupełniliśmy lekkim zadaszeniem podkreślającym jego kształt.

InwestorUniwersytet Warszawski
Data2018
pc1 300 m2
pu1 153 m2