Modernizacja budynku przy ul. Złotej w Warszawie

Projekt przebudowy parteru jednego z wysokościowców zlokalizowanych przy pasażu Stefana „Wiecha” Wiecheckiego w Warszawie.

Celem projektu jest odtworzenie charakteru, relacji przestrzennych, kubaturowych i rozwiązań estetycznych z pierwotnego projektu z lat 60tych z uwzględnieniem współczesnych uwarunkowań i czynników, które powodują konieczność rewizji założeń Twórców dawnego projektu.

Jako najważniejsze przyjęliśmy potrzebę ujednolicenia kolorystyki elewacji, uporządkowanie podziałów i elementów informacji wizualnej oraz wprowadzenie ładu przestrzennego, który podniesie estetykę tej części Śródmieścia. W celu jak największego otwarcia lokali na Pasaż zdecydowaliśmy się na użycie możliwie największych przeszkleń, które dodatkowo mogą być całkowicie otwierane. Po otwarciu lokale usługowe, zarówno na parterze jak i na antresoli, będą stawały się „kieszeniami” będącymi rozwinięciem Pasażu w głąb budynku. Uzupełnieniem całości będą odtworzone mozaiki przy wejściach do klatek schodowych części mieszkalnej budynku.

Proponowane zmiany mają na celu tchnąć życie w martwą a przecież mającą ogromny potencjał śródmiejską część Warszawy i przywrócić ją tej części miasta. 

InwestorMiasto Stołeczne Warszawa
Projekt konkursowyIII nagroda
Data2018
pc900 m2
pu604 m2