Oddychający biurowiec firmy Cerrad w Starachowicach

Oddychający biurowiec dla Firmy Cerrad ze Starachowic, europejskiego lidera produkcji elementów ceramicznych i klinkierowych.

Z uwagi na obecne zagospodarowanie terenu, budynek został posadowiony na istniejącej hali magazynowej tłucznia i kruszyw produkcyjnych. Takie rozwiązanie stanowiło szczególne wyzwanie podczas prac projektowych i stało się punktem wyjścia do późniejszych decyzji w zakresie konstrukcji. Szklany łącznik nad wjazdem prowadzi do projektowanego garażu wielopoziomowego, który zajmuje ostatnie, dwie kondygnacje hali magazynowej.

Przemysłowy charakter zakładów produkcyjnych, oraz poziom zapylenia powietrza sprowokowały nas do położenia szczególnego nacisku na „zielony” charakter budynku, którego doświetlone lobby stanowi ogród wypełniony roślinnością, naturalnym światłem i czystym powietrzem.

Szczególny nacisk położono na wysoką jakość funkcji biurowej i zróżnicowanie funkcji socjalnych. Pomieszczenia do pracy zostały przemieszane z pokojami do relaksu, pomieszczeniami integracyjnymi, żłobkiem, salą sportową z siłownią i sauną oraz kantyną. Na dachu istniejącej hali znalazło się wielofunkcyjne boisko sportowe.

InwestorCerrad Sp. z o.o.
Projekt konkursowyIV nagroda
Data2018
pc13 824 m2
pu10 735 m2