Warszawska przestrzeń technologiczna – Centrum Kreatywności Nowa Praga

Projekt obejmuje przebudowę zabytkowej kamienicy Targowa 80A, odbudowę spalonego budynku przy Inżynierskiej 3 i przebudowę istniejących powojennych budynków gospodarczych wraz z kompleksowym zagospodarowaniem przylegających do nich podwórek.

Centrum Kreatywności Nowa Praga będzie stanowiło współdzieloną przestrzeń do pracy, działania oraz edukacji. Ideą założenia jest zaoferowanie przestrzeni, która będzie podstawą inspirujących spotkań, doświadczeń i wymiany myśli. W celu otwarcia obszaru, nie tylko pod względem społecznym, ale też funkcjonalnym, zdecydowano o uwolnieniu parterów budynków i przekształceniu ich w przechodni, ogólnodostępny pasaż.

Historyczny wygląd budynków został uzupełniony minimalistyczną współczesną zabudową. Istniejąca tkanka zostanie wyposażona w nowoczesne elementy technologiczne, które pozwolą w niej prowadzić warsztaty i działania zgodnie z aktualnymi wymaganiami, przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Program edukacyjno- warsztatowy zostanie uzupełniony o cześć gastronomiczną i rekreacyjno- sportową.

InwestorMiasto Stołeczne Warszawa
Projekt konkursowyIII nagroda
Data2018
pc4 661 m2
pu3 506 m2