Zespół budynków mieszkalnych w Łodzi

Projekt zakłada kształtowanie zabudowy zgodnie z układem ulic i nieprzekraczalnymi liniami zabudowy określonymi w Decyzji o warunkach zabudowy. 

Jako priorytetowe przyjęto wykształcenie pierzei oraz wewnętrznych, regularnych kwartałów zabudowy, tworzących ramy dla krajobrazowego wnętrza. Powstały dziedziniec został podzielony, poprzez geometrię budynków, na 3 mniejsze części, każda o odmiennym charakterze. 

Z uwagi na bezpośrednie sąsiedztwo ruchliwej ulicy wewnętrzne przestrzenie zostały zaprojektowane jako prywatne enklawy dla mieszkańców. Motywem przewodnim inwestycji stał się Polski krajobraz i jego cztery charakterystyczne elementy – łąka, pole kwiatowe, sad i jezioro.

Wszystkie będą się płynnie przenikać, tworząc spokojny i niemalże sielski charakter osiedla. Łąka to wysokie trawy i brzozy, pole kwiatowe to zmieniające się od wiosny do jesieni kolory różnych gatunków kwiatów. W sadzie zaproponowano zasadzenie drzew owocowych, np. jabłoni i wiśni, które kwitnąc będą ozdabiać cały dziedziniec. Jezioro zlokalizowano w zachodniej części działki. W kilku miejscach ulokowana została niewielka górka saneczkowa, która jednocześnie, wizualnie wydziela wnętrza kwartałów.

InwestorPolnord S.A.
Data2016
pc50 566 m2
pu35 252 m2